» » Перенесення мощей святителя Миколая із Мір-Лікійських у м. Бар

Липень 2019 (3)
    Перенесення мощей святителя Миколая із Мір-Лікійських у м. Бар
    Додав: Admin | 22-05-2012, 13:08 | Переглядів: 1306

Перенесення мощей святителя i чудотворця Миколая з Мир Лiкiйських у м. Бар (1087) Прор. Ісайї (VIII ст. до Р.Х.). Мч. Христофора (бл. 250). Прп. Шіо Мгвімського (VI, Груз.).

В XI столітті грецька імперія переживала важкий час. Турки спустошували її володіння в Малій Азії, розоряли міста і села, вбивали їх жителів, і супроводжували свої жорстокості зневагою святих храмів, мощей, ікон і книг. Мусульмани робили замах знищити мощі святителя Миколая, глибоко шанованого всім християнським світом.

Осквернення святинь обурювало не тільки східних, але й західних християн. Особливо побоювалися за мощі святителя Миколая християни в Італії, серед яких було багато греків. Жителі міста Барі, розташованого на березі Адріатичного моря, вирішили врятувати мощі святителя Миколая.

8 травня кораблі повернулися до Барі, і скоро радісна звістка облетіла все місто. Наступного дня, 9 травня, мощі святителя Миколая урочисто перенесли до церкви святого Стефана, що знаходилася недалеко від моря. Через рік була побудована церква на честь святителя Миколая і освячена папою Урбаном II.

У Маларському соборі (10-15.09.1089 р.), скликаному Римським папою Урбаном II для примирення церков брала участь й делегація Київської православної митрополії, яку благословив Митрополит Київський і всієї Руси Іван ІІI. Члени цієї місії були у м. Барі на освячені перенесеної гробниці св. Миколая.

За матеріалами офіційного сайту УПЦ КП.

У нашому храмі цього дня був відслужений акафіст до Святителя Миколая Чудотворця. Після акафісту був відслужений водосвятний молебень. Після закінчення молитви у храмі, всі присутні пішли до кринички біля того місця де колись була стара церква, щоб помолитись і попросити у Бога дощу на спраглі землі. Біля кринички був відслужений молебень, який співається в часи бездощів'я і освячена криничка. настоятель храму, прот. Ярослав окропив усіх присутніх свяченою водою.

Перенесення мощей свят. Миколая.