» » Відновлення кринички.

«    Січень 2018    »

Січень 2018 (1)
Грудень 2017 (2)
Листопад 2017 (1)
Жовтень 2017 (3)
Вересень 2017 (3)
Серпень 2017 (5)
Відновлення кринички.
Додав: Admin | 24-10-2017, 16:37 | Переглядів: 109
Є у нашому селі святе місце, яке наша громада на чолі з настоятелем прот. Ярославом взялись облагороджувати. На цьому місці у 1748 році була побудована Свято - Троїцька дерев' яна церква. Є відомості, що у 1848 році вона була піднята на кам'яний фундамент. Церква відносилась до 7 класу, тобто налічувалось менше 300 прихожан. На превеликий жаль ця святиня була зруйнована ще у часи II Світової війни. Це місце заросло деревами і утворився за ці десятиліття невеличкий такий собі парочок. Про те що на цьому місці була церква свідчить невеличкий кам'яний хрест, який наче виріс із землі. Також із тих часів залишилась криничка неподалік від річки, глибина якої сягає трохи більше 2 ох метрів і викладена вона із каменю у конусоподібному вигляді.
  А тепер трішки про те як зародилась ідея по облагородженні цього місця. Влітку зазвичай для рослин потрібен дощ, але часто ми його чекаємо дуже довго. І ось 12 липня в день свята Святих Первоверховних апостолів Петра і Павла вже під вечір, житель села Гулеватий Василь почистив цю криничку із надією на милість Божу, і Боже благословення дощем для спраглої землі. Під час процесу чищення кринички, з якої доставав не тільки мул, але і пляшки і інше побутове сміття він зателефонував до священика Ярослава із проханням освятити криничку. Але з наступного дня прот. Ярослав був відсутній кілька днів на парафії, тому було прийнято рішення освятити криничку в цей же вечір. І ось чудо - з неба пішов дощ, але Гулеватий Василь всеодно бажав щоб криничка була освячена і прот Ярослав Мацюк звершив чин освячення вже коли з неба просто лив дощ, по завершенні освячення дощ закінчився, але ще починався кілька разів. Після цього за ініціативи настоятеля прот. Ярослава було розпочато реставраційні роботи. Місце було заросле кущами і деревами, добратись туди було вкрай важко і незручно тому перше що було зробленне це вирубані кущі і вирізані кілька дерев, які заважали. Потім ще була вичищена криничка і на дні, в мулі був знайдений язичок від дзвона. Була навезена земля і щебінь, для того щоб підняти місце, поставлені ще два криничні кільця, змурована опорна стіна, щоб все не попливло у річку, залита бетонна стяжка і сходи. Також з часом буде встановлене накриття на криницю і поставлений хрест. Далі за підтримки добрих людей і їхньої безпосередньої допомоги ми почали заливати фундамент під майбутню каплицю, яка стоятиме приблизно на тому місці, де була зруйнована стара церква. Роботи ще дуже багато, але з Божим благословенням і за допомоги небайдужих людей ми втілимо у життя свою благородну справу і залишимо по собі добрий слід для прийдешнього покоління.

Відновлення кринички.