» » Богослужіння в день свята Усікновення Глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана.

«    Вересень 2017    »

Вересень 2017 (2)
Серпень 2017 (5)
Липень 2017 (2)
Червень 2017 (2)
Травень 2017 (2)
Квітень 2017 (5)
Додав: Admin | 12-09-2017, 09:21 | Переглядів: 19
11 вересня 2017 року Свята Православна Церква згадує сумну подію Усікновення глави Святого Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана.
    Святий Іоан Хреститель був посаджений у темницю царем Іродом Антипою, правителем Галілеї. Про його мученицьку кончину оповідають Євангелія від Матфея (Мф. 14, 1-12) і Марка (Мк. 6, 14-29). У царя була законна дружина, дочка аравійського царя Арефи. Ірод залишив її і жив разом з Іродіадою, дружиною свого брата. Пророк Іоан неодноразово викривав його, але цар не посмів заподіяти йому зла, оскільки шанував Іоана Хрестителя як пророка і боявся народного гніву. В день свого народження Ірод влаштував великий бенкет, на якому перед гостями танцювала Саломія, дочка Іродіади. Вона так догодила цим Іроду, що він поклявся перед гостями дати їй все, чого б вона не попросила. Саломія пішла до матері за порадою. Іродіада навчила доньку просити голову святого Іоана Хрестителя на блюді. Ірод засмутився: він боявся гніву Божого за вбивство пророка, але не міг порушити необережну клятву. Святому Іоанові відтяли голову і віддали Саломії. Злісна Іродіада закопала голову в нечистому місці. Але Іоанна, дружина царського упорядника Хузи, таємно взяла святу голову, поклала в посудину і поховала її на Єлеонській горі, в одному з маєтків Ірода. Тіло святого Іоана Хрестителя взяли його учні і поховали.
  Цього дня в нашому храмі була відслужена Божественна Літургія.