» » Богоявлення, Хрещення Господнє.

«    Січень 2018    »

Січень 2018 (1)
Грудень 2017 (2)
Листопад 2017 (1)
Жовтень 2017 (3)
Вересень 2017 (3)
Серпень 2017 (5)
Богоявлення, Хрещення Господнє.
Додав: Admin | 21-01-2012, 05:17 | Переглядів: 1773

Свято Водохреща, як його називають в народі, або свято Богоявлення, чи Хрещення Господнього, —має дуже велике значення для кожного християнина. Це свято називається Богоявленням, тому що в цей день вперше Бог явився людям відразу у трьох особах: вся Пресвята Трійця явила Себе людям – Син Божий прийшов на річку Йордан, щоб христитися від Іоанна, Отець засвідчив Його синівство Своїм голосом, сказавши „це Син Мій улюблений, Його слухайте”, а Дух Божий у вигляді голуба зійшов на Нього. Від цього дня починається відкрите служіння Ісуса Христа і Його проповідь. Бо до цього часу Він не проповідував і очікував того моменту, коли має це зробити за волею Свого Небесного Отця.Також в цей день відбувається освячення фізичної основи всього живого на землі – води. Тому що без води життєві процеси на землі практично неможливі. Людина, тварина, рослина, найдрібніші живі істоти – всі так чи інакше, послуговуються водою, як хімічною сполукою, і тому справедливо її називають фізичною основою земного життя. І ось в церковних піснеспівах в цей день проголошується освячення „вод єства”, тобто вся водна стихія освячується Ісусом Христом на свідчення того, що Він, як Спаситель, прийшов спасти не тільки саму людину, але все творіння – весь світ. Бо як все творіння земне через гріх Адамів почало страждати і мучитись і Сам Господь, коли виганяв його з Раю, промовив: „через гріх твій проклята земля”, то таким чином через другого Адама – Ісуса Христа приходить благословення не тільки для людей, але і для усього світу – всієї природи. Саме тому ще в Старому Завіті було встановлено, що очищення кожної людини має відбувається через воду. Якщо людина ставала духовно нечистою, то вона мала омитися і через цю дію очиститися. Очищення також відбувається через окроплення водою. Все це було прообразом хрещення.

Цього дня в нашому храмі була відслужена Святкова Літургія, після якої на подвір'ї храму було здійснено Велике освячення води. Незважаючи, на дйсно хрещенський мороз 20 градусів, людей прийшло чимало, щоб освятити воду для вжитку і окроплення своїх домівок. Цого дня настоятель храму також освятив воду і у сусідньому селі Бугаївка і на прохання людей була освячена вода і на ставку. Хоч лід був і крихкий, але всеж таки був вирізаний хрест і вирубана ополонка в яку після освячення води занурювались усі бажаючі, які були присутні. Після освячення води, настоятель окроплював домівки своїх прихожан, вітаючи їх із Богоявленням Господнім.

Богоявлення.