» » 14 січня - обрізання Господнє. Святителя Василія Великого.

«    Липень 2018    »

Липень 2018 (2)
Травень 2018 (1)
Квітень 2018 (6)
Березень 2018 (2)
Лютий 2018 (4)
Січень 2018 (2)
14 січня - обрізання Господнє. Святителя Василія Великого.
Додав: Admin | 15-01-2012, 00:38 | Переглядів: 1769

14 січня Свята Православна церква  урочисто святкує подію із життя Ісуса Христа - Обрізання. Це перша подія, яка згадується після Різдва. Старозавітнє обрізання було прообразом новозавітнього хрещення, що втілює нас у Христа. Також цього дня ми згадуємо пам'ять Святителя Василія Великого, який багато потрудився у своєму житті, для ствердження Православ'я і правдивого вчення про Бога. Святитель Василь Великий народився близько 330 року в місті Кесарії в благочестивій християнській сім'ї Василя та Емілії. Батько святителя був адвокатом і викладачем риторики.Початкову освіту Василій отримав під керівництвом своїх батьків і бабусі Макріни, високоосвіченої християнки. В Антіохії, в 362 році він був висвячений в сан диякона єпископом Мелетієм, а в 364 році висвячений в сан пресвітера єпископом Кесарійським Євсевієм. Незабаром (370) святитель Василій був обраний Собором єпископів на Кесарійську кафедру. У тяжкий для Церкви час він проявив себе як палкий захисник православної віри, захищаючи її від єресей своїми словами і посланнями. Особливо слід відзначити три його книжки проти аріанського псевдовчителя Евномія, в яких святитель Василій Великий вчив про Божество Святого Духа і єдність Його природи з Отцем і Сином. За своє коротке життя святитель Василь залишив нащадкам безліч богословських праць. Святитель Василій Великий здавна користувався особливим шануванням у віруючих християн. Частка мощей святителя Василія і понині перебуває в Почаївській Лаврі. Чесна глава святителя  благоговійно зберігається в Лаврі святого Афанасія на Афоні, а правиця його - у вівтарі храму Воскресіння Христового в Єрусалимі.

Цього дня в нашому храмі була відслужена Святкова Літургія. Вкінці Літургії був відслужений молебен до Святителя Василія Великого. Настоятель привітав усіх з цим святом, особливо тих, хто носить ім'я цього Святителя. Після проспівання многаліття, всі підходили до помазання святим єлеєм і цілування хреста.

Орізання Господнє.