» » Собор трьох великих Вселенських вчителів: Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Золотоустого

«    Липень 2019    »

Липень 2019 (2)
Додав: Admin | 12-02-2013, 15:07 | Переглядів: 1279

12 лютого Свята Православна Церква звершує пам'ять трьох великих подвижників Церкви Христової - Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Золотоустого. Це свято належить до найшанованіших свят Православної Церкви. Згідно із Святим Переданням, поштовхом до встановлення цього празника була велика суперечка у другій половині XI ст., в час правління Візантійського імператора Олексія I Комніна про те, хто з цих трьох Святителів є більш цінний для Церкви. Одні вище ставили святого Василія Великого, другі святого Григорія Богослова, а ще інші – святого Іоанна Золотоустого. Через це між багатьма виник розбрат: одні називалися — василіанами, другі — григоріанами, а треті — іоаннітами. Тому церква Христова задля миру і порозуміння між всіма християнами встановила поминати цих трьох святих в один день, не розділяючи їхні заслуги перед Церквою. Вчення трьох Святителів, їх богословські творіння і вони самі згадуються церквою, як тверда основа православної віри, необхідна в дні вагань чи духовних сумнівів. Але незважаючи на важке становище, кожний із трьох святителів боровся за Істинну Христову Церкву до кінця своїх днів, оберігаючи її від єресей, і наставляючи у благочесті. Молитвами цих трьох святителів Христос Бог наш нехай позбавить нас розбрату та збереже в мирі та однодумності, і нехай сподобить нас Небесного Свого Царства, бо Він благословенний повіки. Амінь.

Цього дня в нашому храмі читався акафіст до цих святих, після якого всі приступили до помазання святим єлеєм.