» » Дмитрівська поминальна субота.

«    Жовтень 2019    »

Липень 2019 (3)
    Дмитрівська поминальна субота.
    Додав: Admin | 3-11-2012, 23:48 | Переглядів: 3208

Є особливі дні в році, коли вся Церква з благоговінням і любов’ю молитовно згадує всіх “від віку”, тобто в усі часи, померлих своїх побратимів у вірі. За Статутом Православної Церкви таке поминання спочилих відбувається в суботні дні. І це не випадково. Ми знаємо, що саме у Велику Суботу, напередодні Свого Воскресіння, Господь Ісус Христос мертвий перебував у гробі. Цей зворушливий звичай має коріння в глибокій вірі православних християн у те, що людина безсмертна і її душа, одного разу народившись, буде жити вічно, що видима нами смерть – це тимчасовий сон, сон для тіла, і час тріумфу для звільненої душі.

3 листопада, в суботу, православні християни збираються в храмах, щоб разом помолитися за “спочилих отців і братів наших”. Перші, про кого ми згадуємо, молячись за померлих, – наші спочилі батьки. Тому і субота, присвячена молитовній пам’яті спочилих, називається “батьківською”. Таких батьківських субот протягом календарного року – шість. У батьківської суботи 3 листопада є і ще одна назва: “Димитрівська”. Субота названа так від імені згадуваного 8 листопада святого великомученика Димитрія Солунського. Започаткування поминання в цю суботу належить святому благовірному великому князю Димитрію Донському, який, здійснивши після Куликовської битви поминання полеглих на ній воїнів, запропонував робити це поминання щорічно, в суботу перед 8 листопада.

У дні поминання спочилих православні християни передають у храм записки з іменами своїх покійних родичів. При цьому потрібно пам’ятати, що в ці записки можна вносити імена тільки тих померлих, які за життя були охрещені, тобто були членами Церкви. За нехрещених же можна молитися вдома або над їх могилою на цвинтарі.

Цього дня в нашому храмі була відслужена заупокійна служба, під чвс якої усі присутні могли вознести свої молитви за упокій своїх рідних і близьких. Заупокійна служба закінчилась співом Вічная пам'ять усім від віку спочилим православним християнам.

Дмитрівська поминальна субота.