» » Усікновення глави пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана.

«    Вересень 2017    »

Вересень 2017 (2)
Серпень 2017 (5)
Липень 2017 (2)
Червень 2017 (2)
Травень 2017 (2)
Квітень 2017 (5)
Усікновення глави пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана.
Додав: Admin | 11-09-2012, 14:40 | Переглядів: 1378

Кожного року  ми сумуємо з приводу мученицької кончини Іоанна Предтечі – Усікновення його Чесної Глави. Про Святого Пророка Іоанна віщував пророк Ісайя, що він прийде приготувати дорогу грядущому Господу. За свідченням святого Євангелиста Луки, народження Пророка й Хрестителя Іоанна було сприйнято всіма близькими людьми з радістю і надією на спасіння.

В історії пов’язаній з днем Усікновення Голови Іоанна Предтечі говориться, що Пророк Божий відкрито викривав Ірода Антипу (сина того Ірода, що замордував віфлеємських дітей) за те, що, залишивши законну дружину, він беззаконно жив разом з Іродіадою, дружиною свого брата Филипа. У Іродіади це викликало великий гнів і вона почала просити покарати Іоанна.
     У день свого народження Ірод влаштував бенкет вельможам, старійшинам і тисяченачальникам. Дочка Іродіади Саломія танцювала перед гостями і догодила Іроду. У подяку дівчині він присягнувся дати все, хоч би про що вона попросила, навіть половину свого царства. Тоді танцівниця, порадившись зі своєю злобною матір'ю Іродіадою, попросила дати їй зараз же на блюді голову Іоанна Хрестителя. Ірод засмутився. Він боявся гніву Божого за вбивство пророка, якого сам раніше слухався. Боявся він і народу, який любив святого Предтечу. Але через гостей і необережну клятву він повелів відрубати голову святому Іоанну і віддати її Саломії.
       За переказами, вуста мертвого проповідника ще раз відкрилися і вимовили: «Ірод, не добре тобі мати дружину Филипа, брата твого». За це Іродіада поколола його язик голкою та боячись, щоб він не воскрес, коли голова об’єднається з тілом, закопала голову у нечистому місці. Після цього голову Предтечі тричі знаходили і перезаховували. Втретє її перенесли до Контантинополя.

Цього дня Церква встановила строгий піст. В нашому храмі була відслужена Божественна Літургія. Після Літургії всі присутні в храмі підходили до помазання святим єлеєм.

Усікновення.